Uwaga na złodziei katalizatorów

Uwaga na złodziei katalizatorów

Liczba kradzieży samochodów w Polsce spada, jednak właściciele samochodów i tak są okradani. Zamiast kraść samochody złodzieje kradną podzespoły, które gwarantują szybki zarobek, w tym katalizatory samochodowe. Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego katalizator?

Kradzież samochodu jest dla złodzieja dużo bardziej ryzykowna, gdyż skradziony samochód jest łatwiej wyśledzić. Dużo prostsze z punktu widzenia złodzieja jest kradzież jednego podzespołu z samochodu. Katalizator jest bardzo często kradziony ze względu na metale szlachetne zawarte w jego monolicie. Najbardziej narażeni na kradzież katalizatorów są właściciele samochodów terenowych i busów, gdyż dzięki wysokiemu prześwitowi złodziej może łatwo dostać się do katalizatora.

Jak się bronić?

Zabezpieczenie się przed kradzieżą katalizatora nie jest sprawą prostą, gdyż przestępcy są wyposażeni we wiele przyrządów, które ułatwiają im kradzież. Tak naprawdę jedynymi możliwymi sposobami na ochronę naszego samochodu jest pozostawianie go w odpowiednich miejscach. Najlepszym rozwiązaniem będzie zostawianie samochodu w garażu, co jest bezpiecznym rozwiązaniem, szczególnie jeśli zainwestujemy w monitoring. Dobrym rozwiązaniem będzie również zostawianie samochodu w miejscach oświetlonych i widocznych w monitoringu lub na specjalnych, strzeżonych parkingach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.