Czego nie robić w samochodzie?

Czego nie robić w samochodzie?

Podczas eksploatacji naszych samochodów staramy się o niego jak najlepiej dbać, jednak czasami popełniamy kilka błędów. Przez lenistwo, brak czasu, chęć zaoszczędzenia lub brak wiedzy popełniamy błędy, które mogą skutkować gorszym działaniem naszego samochodu. Jakie błędy popełniamy i czym one grożą?

Części samochodowe

Bardzo często zwlekamy z wymianą oleju, gdyż uważamy, że możemy przejechać nawet 30 tys. kilometrów bez wymiany oleju, jednak nie jest to prawda. Okresy międzyprzeglądowe zostały obliczone dla samochodów w warunkach laboratoryjnych przy optymalnych warunkach użytkowania samochodu, a w rzeczywistości samochód pracuje dużo ciężej. Należy regularnie wymieniać olej częściej niż 30 tys. km., gdyż jeśli tego nie zrobimy to możemy uszkodzić silnik, co będzie skutkowało poważnymi naprawami. Problemem, który popełniamy z oszczędności jest kupowanie najtańszych materiałów eksploatacyjnych. Materiały gorszej jakości zużyją się dużo szybciej i będzie trzeba je wymienić dużo szybciej niż w przypadku materiałów eksploatacyjnych wysokiej jakości.

Sposób jazdy

Również to jak poruszamy się samochodem może wpływać na jego eksploatację. Przykładem może tu być na przykład jazda na rezerwie, wtedy niepotrzebnie możemy uszkodzić układ zasilania, pompę paliwa lub wtryskiwacze, gdyż gdy paliwa jest mniej to nagrzewa się ono dużo szybciej. Niebezpieczna jest również jazda na niedopompowanych oponach, gdyż powoduje to problemy w kierowaniu i może nawet spowodować uszkodzenie opony. Takie błędy powinno się wyeliminować z eksploatacji naszego samochodu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.