Często zadawane pytania

Do sprawdzenia numeru katalizatora niezbędne jest jego wymontowanie z układu wydechowego. Numer katalizatora znajduje się najczęściej na jego obudowie.

W przypadku braku numeru na obudowie lub w przypadku posiadania samego monolitu należy udać się do skupu katalizatorów, gdzie katalizator lub jego monolit zostanie rozpoznany i wyceniony.
Katalizator jest wart wiele nawet gdy jest on zużyty lub uszkodzony! Specjalne skupy katalizatorów odkupią każdą ilość monolitu lub zużytych katalizatorów w celu ich recyklingu.
Cena katalizatora jest wysoka ze względu na zawartość metali szlachetnych takich jak platyna, pallad i rod. Cena katalizatora jest uzależniona od zawartości tych metali w monolicie danego katalizatora.

Zawartość metali szlachetnych można zmierzyć w skupie katalizatorów za pomocą spektrometrów, następnie wycenia się dany katalizator.
Jeśli znamy numer naszego katalizatora, to jego szacunkową cenę można poznać za pomocą cennika dostępnego na naszej stronie internetowej. Jeśli nie znamy numeru katalizatora lub numer nie znajduje się w cenniku to w celu dokładnej wyceny należy udać się do skupu katalizatorów.
Cenę katalizatora z konkretnego modelu samochodu można sprawdzić w naszym cenniku, wpisując markę i model samochodu do wyszukiwarki.

W celu dokładniejszej wyceny katalizatora należy go wymontować z samochodu i przynieść do skupu katalizatorów w celu dokładniejszej wyceny.