Rodzaje silników w samochodach

Rodzaje silników w samochodach

Każdy samochód musi posiadać jednostkę napędową aby mógł on się poruszać po naszych drogach. Istnieje kilka rodzajów silników, które różnią się właściwościami i tym w jaki sposób pracują. Jakie są rodzaje silników samochodowych i jakie są ich zalety i wady?

Silniki benzynowe i silniki Diesla

Najpopularniejszym rodzajem silników w samochodach jest już od jakiegoś czasu silnik benzynowy, który jest stosunkowo tani w wykonaniu. Często jest porównywany do silnika Diesla, który jest droższy w wykonaniu, ale spala on mniej paliwa niż silniki benzynowe. Wraz z rozwojem techniki zarówno silniki benzynowe jak i silniki Diesla są bardziej ekologiczne, ale nie tak ekologiczne jak silniki elektryczne lub silniki hybrydowe.

Silniki hybrydowe i elektryczne

Samochody jedynie z silnikiem elektrycznym na ten moment nie są popularne, gdyż jest ich niewiele i nie ma zbyt wielu punktów ładowania. Jednak parametry tych silników stopniowo są poprawiane. Z kolei popularność samochodów z silnikiem hybrydowym, czyli połączeniem silnika benzynowego z elektrycznym stale rośnie. Samochody z tego rodzaju silnikami są drogie, jednak jest to rekompensowane przez bardzo niskie koszty eksploatacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.