Przegląd techniczny – co warto wiedzieć?

Przegląd techniczny – co warto wiedzieć?

Każdy samochód musi przejść przegląd techniczny, aby mógł zostać dopuszczony do ruchu na drogach. Pojazd jest dokładnie sprawdzany i przejdzie przegląd pomyślnie jeśli będzie on spełniał wszystkie wymogi bezpieczeństwa i dbałości o środowisko. Jakie główne elementy są sprawdzane na przeglądach technicznych?

Wpływ na bezpieczeństwo

Przegląd techniczny samochodu trwa około pół godziny i przez ten czas sprawdzane jest wiele ważnych elementów samochodu. Diagnosta zaczyna od oświetlenia, które musi być w pełni sprawne. Następnie sprawdzane jest ogumienie, jeśli głębokość bieżnika jest mniejsza niż 1,6 mm, to samochód nie przejdzie przeglądu i zostaniemy skierowani na wymianę ogumienia. Ponadto sprawdzane są elementy wpływające na bezpieczeństwo jazdy, takie jak układ hamulcowy, zawieszenie, poduszki powietrzne, pasy, a także instalacja LPG jeśli jest obecna w samochodzie.

Wpływ na środowisko

Podczas przeglądu technicznego sprawdzane są nie tylko elementy gwarantujące nasze bezpieczeństwo, ale również te, które zmniejszają wpływ samochodu na środowisko. Sprawdzana jest czystość spalin, między innymi poprzez określenie ilości węglowodorów i dwutlenku węgla w ich składzie. Wpływ na czystość spalin ma silnik i cały układ wydechowy, w tym katalizator, który oczyszcza spaliny. Jeśli nie będzie on działał prawidłowo, to samochód nie przejdzie przeglądu, a dowód rejestracyjny zostanie zatrzymany i jego odzyskanie będzie możliwe dopiero po naprawieniu wszystkich usterek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.