Ochrona przed kradzieżą

Ochrona przed kradzieżą

Niemal każdy samochód da się ukraść, jeśli złodziej dysponuje wiedzą i odpowiednią ilością czasu. Jednak istnieje wiele sposobów na opóźnienie złodzieja, dzięki którym możemy opóźnić złodzieja na tyle, że kradzież nie będzie możliwa. Jak możemy zabezpieczyć nasze auto przed kradzieżą?

Zabezpieczenia mechaniczne

Pierwszym rodzajem zabezpieczeń są zabezpieczenia mechaniczne, do których zalicza się między innymi blokada na kierownicę oraz na pedały. Są one stosunkowo łatwe do pokonania, jednak mogą zniechęcić złodzieja do dokonania kradzieży. Bardziej zaawansowaną formą zabezpieczenia mechanicznego jest blokada skrzyni biegów, jednak bardziej doświadczeni złodzieje dadzą sobie z nią radę.

Zabezpieczenia elektroniczne

Podstawowymi zabezpieczeniami elektronicznymi są fabryczne alarmy i immobilisery, w które wyposażonych jest wiele samochodów. Mogą występować w różnych formach, od najprostszych do bardziej zaawansowanych, które wykorzystują dynamicznie generowany kod. Warto również zastanowić się nad wyposażeniem samochodu w niefabryczny autoalarm, który może odstraszyć złodzieja z powodu wydawania głośnych dźwięków. Innymi sposobami na zabezpieczenie samochodu są ukryte przełączniki uniemożliwiające uruchomienie samochodu lub nadajnik GPS lub GSM ukryty w samochodzie. Wszystkie te blokady są możliwe do usunięcia, ale złodziej może nie mieć wystarczająco czasu do dokonania kradzieży.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.