Kiedy wymieniać opony?

Kiedy wymieniać opony?

Lato zakończyło się i choć temperatury tej jesieni są całkiem wysokie to należy pomyśleć o wymianie opon na zimowe. Jesienna pogoda jest nieprzewidywalna, dlatego warto być przygotowanym do niższych temperatur i pierwszego śniegu. Kiedy zmienić opony na zimowe? A może korzystać z opon całorocznych?

Kiedy zmieniać?

Zmiana opon letnich na zimowe ma nieco inne zasady niż zmiana opon zimowych na letnie. Jeśli będziemy jeździć na oponach zimowych podczas ciepłych dni to spowodujemy jedynie ich szybsze zużycie, a jeśli będziemy jeździć na letnich oponach podczas mrozu to przez znacznie mniejszą przyczepność spowodujemy realne zagrożenie dla siebie i dla innych. Z tego powodu można wymienić opony letnie na zimowe kiedy na termometrach zobaczymy temperaturę mniejszą niż 7 stopni Celsjusza. Jednak niektórzy nie zmieniają opon i korzystają z opon całorocznych. Czy warto?

Nie zmieniać?

Należy pamiętać, że opony całoroczne nie będą się zachowywać tak jak opony letnie w wysokich temperaturach lub opony zimowe w niskich temperaturach. Opony sezonowe będą się zachowywać lepiej w odpowiadającym ich warunkach, więc jeśli korzystamy z samochodu podczas długich podróży to lepiej zmieniać opony. Opony całoroczne są dobrym rozwiązaniem do miasta lub na krótkie dystanse, na przykład do szkoły lub pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.