Jaki hak holowniczy wybrać?

Jaki hak holowniczy wybrać?

Hak holowniczy jest przydatny gdy chcemy przewieźć większą ilość sprzętu lub rzeczy. W takim przypadku podpina się przyczepę do samochodu przy pomocy takiego haka i w ten sposób ładowność znacznie się zwiększa. Jakie są rodzaje haków holowniczych i czym się charakteryzują?

Rodzaje haków

Jednym z rodzajów haków holowniczych są haki, które są montowane na stałe do samochodu. Jest to rozwiązanie rzadko stosowane w obecnych czasach ze względu na normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Innym rodzajem haków holowniczych są haki z możliwością demontażu. Spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i można je zdemontować gdy nie są potrzebne. Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania haka?

Na co zwracać uwagę?

Pierwszą ważną rzeczą jest jakość materiałów, z jakich hak holowniczy został wykonany, czyli powinna być to stal wysokiej jakości. Ponadto ważna jest homologacja haka holowniczego oraz jego tonaż, który warunkuje maksymalny udźwig danego haka. Jednak dużo osób będzie sugerowało się ceną, a tam najtańsze są haki montowane na stałe. Droższe są haki holownicze montowane śrubami, a najdroższe są haki z systemem automatycznego wypinania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.