Jak chronić karoserię samochodu?

Jak chronić karoserię samochodu?

Karoseria samochodu jest narażona na wiele czynników, które mogą powodować odbarwienie lub inne uszkodzenia lakieru. Jednak istnieje kilka sposobów, które pozwalają na zabezpieczenie lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi lub czynnikami atmosferycznymi.

Powłoka ceramiczna

Pierwszym ze sposobów na zabezpieczenie karoserii samochodu jest nałożenie powłoki ceramicznej o grubości od 2 do 5 milimetrów. Jej zaletami są między innymi zwiększenie połysku lakieru, wygładzenie karoserii oraz znaczne ułatwienie jej czyszczenia. Dzieje się tak gdyż powłoka ceramiczna wypełnia wszystkie odpryski w lakierze powstałe w trakcie użytkowania samochodu, co wygładza powierzchnię lakieru co ułatwia czyszczenie i zwiększa połysk. Wadą powłoki ceramicznej jest brak właściwości amortyzacyjnych, przez co nie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Folia ochronna

Oklejanie samochodu folią ochronną jest drugim sposobem na zabezpieczenie karoserii samochodu. Jej zaletą jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, zarówno czynnikami atmosferycznymi jak i czynnikami mechanicznymi. Innymi zaletami jest możliwość opracowania własnego wzoru, koszt lub duży wybór barw i rodzajów folii. Jej wadą jest to, że nie ułatwia sprzątania tak jak powłoka ceramiczna i nie wypełnia odprysków w lakierze, przez co karoseria może nie być gładka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.