Ekologia a katalizatory samochodowe

Ekologia a katalizatory samochodowe

Ekologia to w dzisiejszych czasach bez wątpienia bardzo istotna sprawa. Jakość naszego powietrza ciągle się pogarsza, a średnia temperatura rośnie, co może mieć opłakane skutki. Aby więc temu zapobiec, wszelkiego rodzaju pojazdy samochodowe podlegają nowym normom, które muszą spełniać, aby w maksymalnym stopniu ograniczać emisję dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów do atmosfery. Aby to osiągnąć, na przestrzeni lat w samochodach montowane były coraz to nowsze rozwiązania.

Oczyszczanie spalin

Jednym z najbardziej powszechnych jest przede wszystkim montaż katalizatora. Dzięki niemu możliwe jest oczyszczenie spalin z wielu szkodliwych substancji, dzięki czemu z rury wydechowej wydobywa się o wiele mniej szkodliwych gazów. Warto zadbać więc o to, by element ten był odpowiednio zachowany. Ma on bowiem swoją określoną żywotność, więc co jakiś czas konieczna jest jego wymiana. Dzięki temu możemy nie tylko dbać o środowisko, ale również o swój własny samochód, ponieważ zapchany katalizator może prowadzić do utraty mocy w aucie.

Co ile wymieniać katalizator?

Wymiana katalizatora powinna odbywać się mniej więcej co 100 tys kilometrów, bo tak szacuje się jego żywotność. Katalizatory samochodowe są więc dosyć wytrzymałe, więc nie musimy się aż tak bardzo na zapas przejmować. Plusem jest też to, że starą część możemy sprzedać na skupie, ponieważ zawarty w katalizatorze wkład potrafi być całkiem sporo wart. Dzięki temu zaoszczędzimy nieco na nowym elemencie, więc jak najbardziej warto to zrobić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.